2016/2017

31 Maja 2017 

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

W Polsce, blisko co trzecia dorosła osoba pali papierosy. Choć częściej palą mężczyźni, to kobiety silniej się uzależniają od nikotyny, co powoduje, że trudniej im zrezygnować z nałogu. Około ¾ wszystkich palaczy chce przestać palić, jednak wielu z nich rzucenie palenia sprawia trudność. Pomocy szukać można u lekarza rodzinnego lub skorzystać z Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym: tel. 801 108 108.

http://pssesepolnokrajenskie.pl/

Biblioteka szkolna po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Dnia bez Papierosa. Przygotowano wystawkę tematyczną, plakaty i ulotki. Przypomniano o szkodliwości palenia. Uczniowie odwiedzający bibliotekę uczestniczyli w pogadance, oglądali filmiki, czytali ulotki. Poznali zagrożenia, które są skutkiem palenia papierosów. Istotnym elementem działań profilaktycznych  było zachęcenie uczniów palących do porzucenia nałogu. Należy pamiętać, że tytoń jest najczęstszą przyczyną śmierci.

Konkurs na "Pisankę Wielkanocną 2017"

Organizator: CKiS Sępólnie Krajeńskim

FOTO

21 Marca 2017

Międzynarodowy Dzień Poezji

Dzisiaj  w bibliotece było o poezji w oparciu o cytaty i własną twórczość.

Dziękujemy wszystkim miłośnikom poezji, którzy 21 marca zajrzeli do biblioteki. Misją tego dnia jest promocja czytania, pisania i publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

"Nie wiem, co to jest poezja, nie wiem, po co i na co ... Wiem, że czasami ludzie czytają wiersze i płaczą..."

Władysław Broniewski

NOWOŚCI

 

Biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o kolejne książki, które otrzymała w darze od pani Sylwii. Bardzo dziękujemy.

 

21 Lutego 2017

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

 

 

Na ten dzień została przygotowana gazetka o historii i znaczeniu tego szczególnego dnia oraz o  pochodzeniu języka polskiego.  Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbyły się w naszej bibliotece m.in. pod hasłem STOP WULGARYZMOM. W trosce o kulturę słowa, biblioteka promowała etykę mówienia oraz kulturalne umiejętności komunikowania się wśród uczniów w szkole, w zakładach pracy, a także w sieci. W bibliotece szkolnej podczas przerw uczniowie mogli zmierzyć się z  łamańcami językowymi oraz przeczytać fragmenty Ustawy o języku polskim wraz z Art. 3 o Ochronie języka polskiego oraz zastanowić się nad poprawną pisownią form gramatycznych i rozwiązać test poprawności językowej. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszyły się wykreślanki.

 

Również dziś, Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił, że w wyniku głosowania internautów Wesele Stanisława Wyspiańskiego będzie lekturą czytaną podczas kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Wydarzenie to odbędzie się w całej Polsce 2 września.

14 Lutego 2017

Walentynki

 

FOTO

 

Styczeń 2017

 

Informujemy, że zostały zakupione nowe podręczniki do nauki przedmiotów zawodowych, m.in. dla zawodów: sprzedawca, fryzjer, piekarz, mechanik pojazdów samochodowych, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, technik budownictwa oraz do nauczania języków obcych dla zawodu opiekunka środowiskowa i słowniki budowlane.

 

FOTO

 

 Uczniowie z klasy II A zapoznali się z podręcznikami do przedmiotów zawodowych. Pani bibliotekarka zachęcała do wypożyczenia książek do domu. Szczególnie uczniów, którzy już w tym roku przystąpią do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. 

Zachęcamy wszystkich uczniów do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej.

 

27 stycznia 2017

72 RROCZNICA WYZWOLENIA SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO

 

 

FOTO

 

W piątek 27 stycznia uczciliśmy kolejną rocznicę wyzwolenia Sępólna Krajeńskiego.  W czytelni na wystawce tematycznej zgromadziliśmy broszury, zdjęcia i artykuły o wyzwoleniu naszego miasta. Obejrzeliśmy prezentację ukazującą historię Sępólna. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego  wzięli udział  w przemarszu i złożyli wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa oddając cześć poległym.

 

"Książki

są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera"

 (Monteskiusz)

 Monteskiusz francuski filozof, prawnik i pisarz epoki Oświecenia powiedział

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera".

Na wystawce w czytelni zgromadziliśmy tylko niewielką część książek z księgozbioru naszej biblioteki, aby zachęcić uczniów do wybrania i wypożyczenia.  Pamiętajmy, że książki mają wielką siłę. Wpływają na myślenie, wyobraźnię i przeżycia estetyczne. Stały kontakt z literaturą pomaga w nauce.

 

 Na każdego z nas czeka przynajmniej jedna książka, którą przeczytamy jednym tchem. Aby ją odnaleźć wystarczy tylko chcieć.

 

 

Nakręćmy się

na czytanie.

 
 

Czas wolny w bibliotece.

 

Uczniowie naszej szkoły dobrze wiedzą, że biblioteka to miejsce, gdzie nie tylko wypożycza się książki. Przed lekcjami, na przerwach międzylekcyjnych, okienkach lub po lekcjach uczniowie mogą spędzić czas wolny i zaspokoić potrzeby wynikające z własnych zainteresowań, poczytać czasopisma, książki, przejrzeć różne albumy.

Ponadto młodzież może układać puzzle, grać w gry planszowe lub inne rozwijające pamięć, skorzystać z komputera i Internetu, rysować, rozwiązywać krzyżówki, sudoku, wykreślanki, od kropki do kropki i inne.

FOTO

 

ROCZNICE ROKU 2017

Sejm ustanowił rok 2017 Rokiem sześciu patronów. Josepha Conrada - Korzeniowskiego, marszałka Józefa Piłsudskiego, Adama Chmielowskiego i błogosławionego Honorata Koźmińskiego i Tadeusza Kościuszki. Rok 2017 będzie też Rokiem Rzeki Wisły.

 

Sejm w 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu podjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2017 rokiem Rzeki Wisły, oddając hołd pokoleniom Polaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę Państwa Polskiego. Wisła – Królowa Polskich Rzek, będąca symbolem polskości i patriotyzmu – to nasze naturalne oraz historyczno-kulturowe dziedzictwo – czytamy w uchwale. Posłowie zaznaczyli, że spław Wisłą i rzekami jej dorzecza umożliwił rozkwit gospodarczy w okresie „Złotego Wieku”, czyniąc z Polski europejską potęgę polityczną, militarną i ekonomiczną.

Drugim patronem będzie Joseph Conrad – Korzeniowski. 3 grudnia 2017 r. przypada jubileusz 160-lecia urodzin tego klasyka literatury i jednego z najbardziej znanych na świecie twórców związanych z polską kulturą. Sejm zdecydował o ustanowieniu pisarza patronem 2017 roku zaznaczając, że jego dorobek, powstający pod wpływem literatury polskich romantyków, zawiera uniwersalne wartości moralne i etyczne. Podejmowanie tematów ważnych dla starego kontynentu czyni go pisarzem uniwersalnym, który już w tamtych czasach nakreślił wizję „Europy bez granic”, stanowiącą podstawę trwałego pokoju między narodami Europy – zaznaczono w uchwale. Przypomniano również, że jego liczne dzieła weszły do kanonu lektur.

Sejm ustanowił także rok 2017 Rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w uznaniu jego wielkich zasług dla Polski oraz w związku ze zbliżającym się stuleciem odzyskania niepodległości. Posłowie w uchwale podkreślili, że  5 grudnia 2017 r. przypada 150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego. Przypomnieli, że był on współtwórcą Wojska Polskiego, pełnił funkcję Wodza Naczelnego i Pierwszego Marszałka Polski w czasie wojny polsko-bolszewickiej, dwukrotnie sprawował funkcję Prezesa Rady Ministrów, był ministrem spraw wojskowych i Generalnym Inspektorem Sił Zbrojnych. Zaznaczyli także, że był twórcą idei bliskiej współpracy narodów Międzymorza. W okresie okupacji niemieckiej i kilkudziesięciu lat władzy sowieckiej nad Polską Marszałek Józef Piłsudski stał się symbolem nieugiętej walki o niepodległość oraz przykładem dla kolejnych pokoleń polskich patriotów – czytamy w uchwale.

Adam Chmielowski – Święty Brat Albert - został ustanowiony przez Sejm patronem 2017 r. w uznaniu jego wybitnych zasług w działalności niepodległościowej oraz na polu pracy społecznej i artystycznej. W uchwale zaznaczono, że w 2016 r. przypada 100. rocznica śmierci zakonnika, zaś w 2017 r. mija 130 lat, od kiedy zaczął on nosić habit zakonny. Jego wielki talent oraz poświęcenie dla drugiego człowieka przyczyniły się do utrwalenia wśród Polaków najważniejszych postaw społecznych oraz dały im nadzieję na niepodległość i sprawiedliwość społeczną na kolejne dziesięciolecia – czytamy w uchwale. Sejm w tej samej uchwale ustanowił patronem roku 2017 Honorata Koźmińskiego, kapucyna ogłoszonego błogosławionym przez Jana Pawła II w 1988 roku.

Sejm zdecydował również o ustanowieniu 2017 roku Rokiem Tadeusza Kościuszki w związku z przypadającą w przyszłym roku 200. rocznicą jego śmierci. Jak przypomniano w uchwale, Tadeusz Kościuszko, przywódca ogólnonarodowego powstania zwanego insurekcją kościuszkowską, zajmuje szczególne miejsce w panteonie narodowych bohaterów. Posłowie zaznaczyli, że jest symbolem wolności i wzorem patrioty nie tylko dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Tadeusz Kościuszko traktował swoje wojskowe i obywatelskie obowiązki jako służbę dla pomyślności całego narodu. Głęboko wierzył w niezbywalną godność człowieka.

źródło

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/komunikat.xsp?documentId=CCE112D4FB8C9C11C1257FDA006E9924

 

Grudzień 2016

GÓRA GROSZA

Za nami już XVII edycja Góry Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Wzorem lat ubiegłych, wspólnie z Samorządem Uczniowskim została przeprowadzona zbiórka monet. Do ogólnokrajowej inicjatywy na rzecz potrzebujących dzieci z opieki zastępczej, licznie włączyli się uczniowie i pracownicy szkoły. Podczas trwania tej edycji Góry Grosza w sumie zebraliśmy 226,22 zł. Jest to dowód na to, że społeczność szkolna jest wrażliwa na potrzeby innych ludzi. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tę akcję pomocy charytatywnej.

 

FOTO

Nowa oferta w Bibliotece Publicznej w Sępólnie Krajeńskim

Ebooki za darmo

http://libra.ibuk.pl/

Od 1 grudnia 2016 roku każdy może za darmo czytać w dowolnym miejscu i porze książki elektroniczne a wybór w nowości wydawnicze jest ogromny-ponad 16000 książek w formie cyfrowej – do czytania na tablecie, smartfonie lub czytnikach z systemem Android.

 

Biblioteka zachęca do korzystania z bezpłatnego dostępu do platformy Legimi. Aby uzyskać dostęp do serwisu należy:

  • odwiedzić  Bibliotekę Publiczną na ul. Wojska Polskiego 22 w Sępólnie Krajeńskim, założyć kartę biblioteczną  i

  • wejść na stronę www.legimi.com/WIMBP_B i założyć darmowe konto.

  • wpisać unikatowy kod otrzymany w bibliotece

  • pobrać bezpłatną aplikację Legimi

  • zalogować się do aplikacji i rozpocząć przygodę czytelniczą!

Aby przedłużyć dostęp do serwisu na kolejny miesiąc należy:

  • pobrać w bibliotece kod dostępu na kolejny miesiąc

  • wejść na stronę www.legimi.com/WIMBP_B i  zalogować się na swoje konto wpisując login i hasło użyte podczas rejestracji do serwisu

  • po zalogowaniu wpisać kod dostępu otrzymany w bibliotece.

źródło: http://www.biblioteka-sepolno.pl/?p=8354

 

01 GRUDNIA 2016

 ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

1 grudnia  na całym świecie  odbywają się konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Nasza biblioteka organizuje corocznie profilaktyczną akcję informacyjną. Na wystawce były ulotki informacyjne, broszury, artykuły itp., które wykorzystaliśmy podczas rozmów o profilaktyce. Zapoznaliśmy się z ważnymi  informacjami m.in. o drogach zakażenia wirusem HIV. Ponadto omówiliśmy sytuacje sprzyjające zarażeniu, mówiliśmy o zachowaniach ryzykownych. Zwróciliśmy także uwagę na fakt, że wobec osób chorych na AIDS nie należy zachowywać się nietolerancyjnie i nie wolno ich napiętnować. Życie z osobą zakażoną jest bezpieczne, oczywiście pod warunkiem zachowania ostrożności. Problem AIDS jest niezwykle poważny, dlatego tak ważne jest organizowanie tego typu spotkań, aby uświadomić młodzieży niebezpieczeństwa związane z chorobą. Aktywny udział w tych działaniach profilaktycznych wzięła udział klasa II C.

 
30 LISTOPADA 2016

Wystawa o Henryku Sienkiewiczu

Z wizytą w Bibliotece Publicznej w Sępólnie Krajeńskim na wystawie o Henryku Sienkiewiczu

Zbliża się koniec roku 2016. Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej patronem obecnego roku był Henryk Sienkiewicz (1846–1916) – pseudonim Litwos. Okazją do ustanowienia patronatu była 170. rocznica urodzin oraz 100. rocznica śmierci pisarza. Sienkiewicz był wielkim pisarzem, w 1905 roku otrzymał nagrodę Nobla za całokształt twórczości. Każdy z nas wie, że jego dzieła przesycone są patriotyzmem, uniwersalnymi przesłaniami i ponadczasowe.

Biblioteka Publiczna przygotowała ekspozycję pn. "Kobiety i miłość w życiu Henryka Sienkiewicza". Wystawę, która została przygotowana dzięki uprzejmości Muzeum Literackiemu im. Henryka Sienkiewicza w Poznaniu, obejrzała klasa I technikum wraz z wychowawcą.

29 LISTOPADA 2016

Andrzejki

W tym dniu rozmawialiśmy o tradycji wróżb andrzejkowych, o św. Andrzeju, o tym jak kiedyś wyglądał wieczór andrzejkowy. W czytelni  przygotowano zestaw wróżb andrzejkowych. Chętni uczniowie wbijali szpilkę w czerwone serce, żeby sprawdzić imię przyszłego partnera. Były też inne wróżby. Wszyscy dobrze sie bawili podczas lania wosku i odczytywaniu znaczenia woskowych cieni. Młodzież z radością  wypatrywała kolejne kształty. Andrzejkowy dzień okazał się miłym spotkaniem uczniów w bibliotece szkolnej, które dostarczyło wielu przeżyć i emocji. Nie trzeba wierzyć w tego typu wróżby by dobrze się bawić.

FOTO

ZOB.: WSZYSTKO (PRAWIE) O ANDRZEJKACH

 

17 LISTOPADA 2016

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Zerwij z nałogiem - Wybierz zdrowie!!!

Z okazji tego dnia w bibliotece przygotowano wystawkę tematyczną, na której umieszczono artykuły z czasopism i ulotki informacyjne opracowane m.in. przez Centrum Onkologii. Aby zwrócić uwagę uczniów na ten ważny problem społeczny, w czytelni na przerwach międzylekcyjnych przeprowadzono pogadanki. Rozmawiano z uczniami o uzależnieniu od nikotyny, o substancjach zawartych w dymie tytoniowym, o zakazie palenia w miejscach publicznych i karach finansowych za łamanie tego zakazu. Ponadto poruszono problem biernego palenia i wpływie na zdrowie osób niepalących. Wyliczano skutki palenia. Zainteresowani uczniowie mogli wypełnić Test uzależnienia od tytoniu i Test motywacji do zaprzestania palenia. Rozdano ulotki, które uczniowie mogli zabrać dla swoich bliskich, gdyż problem ten dotyczy ludzi w różnym wieku.

 

 

 

 

 

FOTO

11 LISTOPADA 2016

98 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

Z tej okazji w czytelni zorganizowano wystawkę,  na której przypomniano historię naszego kraju - od czasów zaborów, poprzez niewolę, powstania narodowe, aż do odzyskania niepodległości.

Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel, na którym m.in. śpiewano pieśni patriotyczne. Natomiast 11 listopada przedstawiciele społeczności uczniowskiej wzięli udział w obchodach zorganizowanych przez Władze Samorządowe Gminy Sępólno Krajeńskie.

 

XVIII Powiatowy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

 

UWAGA KONKURS!!!

 

Zapraszamy uczniów

  do udziału w konkursie plastycznym:

 

 "Kościoły, kapliczki i krzyże w powiecie sępoleńskim".

 

Prace proszę przynieść do biblioteki szkolnej do 3 listopada 2016r.

 

zob. więcej: http://www.e-krajna.pl/powiaty/kultura/kosciolu-krzyze-i-kapliczki.html

 

Pracę na konkurs wykonała Patrycja Niemczyk-klasa II B.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych udział wzięła tylko praca uczennicy naszej szkoły. Patrycja otrzymała dyplom i słuchawki. Gratulujemy Patrycji.

 

FOTO

24 PAŹDZIERNIKA 2016

 Światowy Dzień Origami

 

Czy tworzyliście kiedykolwiek samoloty, stateczki czy żabki z papieru? To są elementy japońskiej sztuki składania papieru Origami. Tradycyjne orgiami polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek. Obecnie istnieje wiele odmian Origami. W światowy dzień Origami chcielibyśmy zachęcić wszystkich do wyczarowania czegoś z papieru. Szeroki wybór literatury, rysunków, instrukcji, czy filmików instruktażowych w Internecie, pozwoli Wam stworzyć każdy, wymarzony kształt. Własnoręcznie wykonane Origami może być wspaniałym prezentem, opakowaniem na prezent, zabawką czy dekoracją do domu. Zapraszamy do składania i życzymy udanej zabawy.

Źródło: http://www.kalbi.pl/swiatowy-dzien-origami

   

Wystawa prac  jest przykładem jak

zdolnego, samodzielnego i pełnego pomysłów mamy ucznia.

Mikołaj jest uczniem klasy drugiej o profilu ślusarz. Do biblioteki szkolnej zaczął przychodzić po feriach zimowych w klasie pierwszej. Podczas rozmowy z panią z biblioteki, Mikołaj powiedział, że w domu od czasu do czasu robi prace z papieru. Bibliotekę zaczął odwiedzać coraz częściej. I tak Mikołaj dołączył do grupy osób, która na przerwach międzylekcyjnych, bardzo twórczo spędza czas w czytelni. Jego przygoda z origami zaczęła się trzy lata temu, ale dopiero teraz zajęcia z papierem bardzo wciągnęły Mikołaja.  Na początku korzystał z książki ze zbiorów biblioteki: Kwiaty z papieru. I tak zaczęły powstawać pierwsze kwiaty, a potem bukiety. Każdy następny był piękniejszy i coraz bardziej realistyczny. Powstały piękne kwiaty, które bardzo ożywiły czytelnię. Wszyscy podziwiali prace Mikołaja.  Pomysły czerpie z gotowych wzorów z Internetu i książek. Jest to zajęcie czasochłonne i wymaga ogromnej cierpliwości, a Mikołaj tę cechę posiada. Zaraził swoją pasją innych uczniów, którzy zaczęli składać małe karteczki i tworzyć prace z papieru. W nagrodę za swoją aktywność otrzymał książkę Kwiaty z papieru, z której czerpie nowe pomysły do swoich prac.

 

ZOB.   PRACE MIKOŁAJA

12 PAŹDZIERNIKA 2016

 

Dzień Walki z Rakiem Piersi

Spotkanie profilaktyczne

 

FOTO

Biblioteka szkolna od kilku lat prowadzi działania związane z podnoszeniem świadomości uczniów w zakresie raka piersi. W ramach współpracy z  Krajeńskim Stowarzyszeniem Amazonek "Orchidea" zostało zorganizowane spotkanie dla uczennic z klasy IB. Prezes Stowarzyszenia, Pani Jolanta Lewandowska, w ramach realizacji zadania publicznego "Aktywny mieszkaniec Gminy Sępólno Krajeńskie-bo, żeby żyć siebie samego trzeba dać" spotkała się z młodzieżą 12 października 2016 roku. Pani Jola przyniosła ulotki i materiały informacyjne oraz zaprezentowała tablicę z modelem piersi do nauki wczesnego wykrywania zmian nowotworowych.

 

Zalety książki

Warto je poznać!

 

http://www.bibliotekawszkole.pl/inne/gazetki/88/index.php

 

 

Siedemnaście zalet książki opracowała Szwedzka Akademia Literatury Dziecięcej. Nie ma w nich nic specjalnie odkrywczego, ale są ważne, bo przypominają o pewnych elementarnych sprawach, podstawowych prawdach związanych z funkcjami książki, literatury, czytelnictwa. Zalety książki umieściliśmy w gablocie na holu szkolnym oraz omawialiśmy na lekcjach w bibliotece. Rozmawialiśmy o roli jaką książka i czytanie pełnią w życiu człowieka.

  27 WRZEŚNIA 2016    PROFIL ZAUFANY
 

Uczniowie z klasy IIIc, z pomocą nauczyciela bibliotekarza, zakładali Profil Zaufany poprzez stronę Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (e-PUAP). Pozwala on załatwić wiele spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Uczniowie wypełnili krótki formularz, założyli konto oraz wypełnili wniosek o założenie Profilu Zaufanego ePUAP. Autoryzacja czynności odbyła się przy pomocy kodów SMS. W następnej kolejności uczniowie udali się z nauczycielem przedmiotów zawodowych do urzędu w celu potwierdzenia Profilu Zaufanego. Od tej chwili uczniowie będą mogli używać tego konta do elektronicznego wnoszenia podań i wniosków do urzędów. Profil Zaufany służy również do logowania do innych systemów elektronicznej administracji.

 

 

"Czytanie

to jest odnajdywanie własnych bogactw

i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów"

 

Biblioteka szkolna  zaprasza uczniów

  do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Przyłapani na czytaniu”

 

(III Edycja konkursu od września 2016 do 14 czerwca 2017)

Ø  Zadaniem uczestników konkursu  jest sfotografowanie osoby czytającej  w nietypowej sytuacji, miejscu (np. ulica, park, przychodnia, autobus itp.)

Ø  Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań fotograficznych i czytelniczych

Ø  Do konkursu można zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia wykonane przez siebie w formacie minimum 15x21cm

Ø  Fotografie należy dostarczyć osobiście do biblioteki szkolnej  do dnia 15.04.2017r.

Ø  Uczestnictwo w konkursie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie zdjęć, w dowolnym czasie i formie dla celów promocji konkursu  i czytelnictwa w szkole

Ø  Ponadto wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z oświadczeniem o posiadaniu praw autorskich prezentowanego zdjęcia oraz uzyskaniu zgody na publikację od osób znajdujących się na fotografii

Ø  Konkurs rozstrzygnie komisja konkursowa. Prace zostaną wyeksponowane na gazetce ściennej

Ø  Na zwycięzców czekają nagrody

Ø  Szczegółowe informacje w bibliotece szkolnej

Zapraszamy do udziału w konkursie:)

KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

 

Od 1 września rozpoczynamy zbiórkę używanych podręczników szkolnych w ramach organizowanego corocznie KIERMASZU KSIĄŻEK UŻYWANYCH.

Podręczniki przyjmowane są w bibliotece szkolnej.  Książki należy podpisać i wycenić.

    Sprzedaż używanych  podręczników będzie prowadzona codziennie w godzinach pracy biblioteki.
    Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi listami podręczników szkolnych zamieszczonymi na stronie internetowej, aby uniknąć przynoszenia książek wycofanych z programów nauczania.  
 

 

Wykaz podręczników na rok 2016/2017 w gablocie na korytarzu