2009/2010

15 CZERWCA 2010

DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

 

 

 

 

 

2 MARCA  2010

 
Włączyliśmy się w obchody Roku Chopinowskiego. W czytelni przygotowana została gazetka  poświęcona  Fryderykowi Chopinowi oraz wystawka  książek.  W celu  przybliżenia wiadomości o jego życiu i twórczości w czytelni odbyło się spotkanie,  na którym m.in. wysłuchaliśmy nagrania z XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, które miało miejsce w Warszawie w październiku 2005 roku. Utwory wykonał laureat pierwszej nagrody - Rafał Blechacz.

11 LUTEGO  2010

WIERSZOWANKI NA DZIEŃ ZAKOCHANYCH

Przedstawiciele koła bibliotecznego spotkali się po lekcjach z okazji Walentynek, które obchodzone są u nas od kilku lat i cieszą się nie słabnącym powodzeniem. Czytelnia przybrała odświętnego wyglądu w kolorze czerwonym. Na początku zapoznaliśmy się historią walentynkowego święta. Młodzież recytowała utwory miłosne, czytała aforyzmy oraz słuchała znanych utworów muzycznych. Rozmawialiśmy na temat znaczenia miłości w życiu człowieka. Spotkanie przy herbatce upłynęło w miłej atmosferze. 

Ponadto we współpracy z samorządem szkolnym zorganizowaliśmy pocztę walentynkową. Skrzynka znajdowała się w czytelni. Wszyscy chętni mogli wrzucać karty walentynkowe, które roznosił Mateusz w stroju listonosza.

04 LUTEGO  2010

Klasa III La pod opieką pani pedagog obejrzała w Bibliotece Publicznej w Sępólnie wystawę historyczną  z okazji 90-lecia powstania powiatu sępoleńskiego "Marszałek Piłsudski a sępoleńskie drogi do wolności".

 
 

 

17 GRUDNIA  2009

SPOTKANIE KOŁA BIBLIOTECZNEGO

W czwartkowe popołudnie odbyło się świąteczne spotkanie koła bibliotecznego. Wspólnie przygotowaliśmy dekorację czytelni, nakryliśmy stół jak do wieczerzy wigilijnej. Po wspólnym kolędowaniu odbył się konkurs śpiewania kolęd, każdy otrzymał upominek. Ponadto obejrzeliśmy prezentację multimedialną "Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe w różnych krajach". Przy herbatce i słodkim poczęstunku rozmawialiśmy o zwyczajach panujących w naszych domach, wspominaliśmy święta z lat dziecięcych.   Miło spędziliśmy czas i wzbogaciliśmy wiedzę o zwyczajach panujących w różnych krajach.

4 GRUDNIA  2009

 MIKOŁAJKI

Tradycyjnie w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki. Organizacją zajęła się pani z biblioteki. Z samego rana uczniowie z klasy II technikum: Szymon i Miłosz ubrali choinkę, rozwiesili świąteczne dekoracje. Na dużej przerwie Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami, z koła bibliotecznego, chodził po szkole i obdarowywał wszystkich słodkościami. Chętni mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z naszymi gośćmi. W szkole zapanowała  świąteczna atmosfera. Święta już niedługo.

27 LISTOPADA  2009

ANDRZEJKI

  Aby tradycji stało się zadość koło biblioteczne z samorządem szkolnym zorganizowało andrzejki.  Nie obyło się bez lania wosku przez dziurkę od klucza i odczytywania przyszłości z powstałych kształtów. Nad tym czuwała pani z biblioteki. W ten szczególny dzień, wydzielono miejsce na korytarzu szkolnym i pod okiem opiekuna samorządu szkolnego, wróżono z kart, serc z imionami, szpilek, kubeczków i cyfr. Ciekawi swoich losów dowiedzieli się dla kogo zabiją ich serca, kim będą jako osoby  dorosłe, czy spełnią się ich marzenia. Zabawa była udana. Wróżki sięgały do wyobraźni i intuicji i co najważniejsze obiecywały szczęśliwą przyszłość.

 26 LISTOPADA  2009

ROK 2009 Rokiem Juliusza Słowackiego

Rok 2009 został przez Sejm RP ustanowiony Rokiem Juliusza Słowackiego. Z tej okazji zorganizowaliśmy w bibliotece uroczystą wieczornicę poświęconą twórczości tego wielkiego romantyka. Uczestnicy pięknie recytowali wiersze wieszcza, przedstawili biografię twórcy.
 

PAŹDZIERNIK  2009

                MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Święto biblioteki obchodziliśmy w tym roku po raz szósty.  Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: Biblioteki szkolne: Pełen obraz. W pierwszej kolejności przygotowana została gazetka okolicznościowa na temat święta. Na początku miesiąca głoszono konkurs plastyczny promujący czytanie. Chętni mogli wykonać plakat lub zakładkę do książki. Uczniowie z klasy III LA pod kierunkiem pani pedagog wykonali najwięcej prac. W nagrodę za duże zaangażowanie otrzymali słodycze oraz porcelanowe słoniki.

 

Za zajęcie I miejsca Patrycja G. i Magda L. z III LA w nagrodę otrzymały słowniki językowe. Gratulujemy!

 

Ogłoszono wyniki i wręczono nagrodę za  czytelnictwo. Najlepszym czytelnikiem roku 2008/2009 została Patrycja F. z klasy II LA. Gratulujemy!

Na przerwach przeprowadzono konkurs ze znajomości polskich przysłów.  Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. 

 

Ponadto zaprezentowana została na holu szkoły prezentacja multimedialna o bibliotece szkolnej.  

 

Po lekcjach chętni uczniowie spotkali się  na wspólnym, głośnym czytaniu wierszy, sentencji o książce i bibliotece.   Ponadto wszyscy odwiedzający bibliotekę, byli częstowani słodyczami. 

 

22 PAŹDZIERNIKA  2009

                                        VIII DZIEŃ PAPIESKI 

SPOTKANIE POETYCKIE "POEZJA KAROLA WOJTYŁY"

Młodzież z koła bibliotecznego w szczególny sposób uczciła kolejną  rocznicę wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II. "Poezja Karola Wojtyły", Wspólnie zapalono świeczki.  Następnie w ciszy i skupieniu  kolejno młodzi poeci czytali wiersze. W ten sposób oddali hołd  wielkiemu człowiekowi.  Wieczorek dodatkowo uświetniła prezentacja multimedialna .

 

 WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK 2009

                             GIEŁDA UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

Po raz kolejny została przeprowadzona giełda używanych podręczników.  Pozwoliła uczniom pozbyć się zbędnych książek, a innym za  przyzwoitą cenę zakupić brakujących. Ogółem sprzedano 238 używanych podręczników. Młodzież jest bardzo zadowolona z takiej pomocy udzielanej przez panią z biblioteki. 

10 WRZEŚNIA 2009

 "POBOCZA 2009"

 Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się lekcja poezji. Tym razem  z okazji VI Międzynarodowych Spotkań Poetyckich "Pobocza 2009". Uczniowie mieli okazję posłuchać wierszy w wykonaniu przybyłych gości, a także piosenek w wykonaniu poety z Ukrainy. W spotkaniu zorganizowanym przez p. Z. Migawę uczestniczyły klasy: II LA, III TM, III TD. Wystawkę literatury regionalnej zorganizowały uczennice z koła bibliotecznego.

10 i 14 WRZEŚNIA 2009

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SĘPÓLNIE KRAJ.

Klasy:  III LA, II C i II TM/D odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Sępólnie. Uczniowie obejrzeli wystawę dotyczącą  lat wojennych 1939-1945, na której prezentowane były m.in. pamiątki rodzinne mieszkańców: dowody osobiste, hełm, mapy, ordery, krzyże za zasługi, bagnety ... . Zwiedzili także wystawę poświęconą rodzinie Komierowskich. Zapoznali się z albumami, książkami, pamiątkami, pocztówkami i innymi eksponatami, które zostawiła rodzina Komierowskich w bibliotece. 

Młodzież obejrzała prezentację multimedialną "Pałace i dwory krajeńskie", która została przygotowana na podstawie zdjęć nadesłanych na konkurs fotograficzny "Pałace i dwory Krajny w obiektywie.